Czy warto wybrać się w rejs po Grecji?

Czy warto wybrać się w rejs po Grecji?

Są osoby, które czas urlopu spędzają na całkowitym lenistwie – rajem jest dla nich całodzienne wylegiwanie się na plaży i po prostu odpoczywanie. Inni zaś wypoczynek kojarzą z aktywnym spędzaniem wolnego czasu – na przykład ze zwiedzaniem, spacerowaniem czy uprawianiem sportów.

Co należy wiedzieć o rejsie po Grecji?

rejsy po GrecjiPewnym połączeniem tych dwóch sposobów wypoczynku są turystyczne rejsy po Grecji. W ten sposób możemy podziwiać z oddali greckie lądy, a osoby aktywne mogą zdecydować się na zwiedzanie okolic portu w chwili postoju. Najlepszym czasem na odbycie rejsu na Cykladach jest wrzesień – wówczas Grecja nie przeżywa już takiego oblężenia turystycznego jak podczas wakacji, a pogoda nadal jest piękna: letnie miesiące pozwoliły na nagrzanie się wody, a słońce z pewnością nie będzie nas opuszczać przez cały czas rejsu. Wrzesień to też okres, kiedy silne wiatry, atakujące Grecję w lipcu i sierpniu, już zdecydowanie osłabły – w związku z tym rejsy po Grecji są już całkowicie bezpieczne. Wybierając rejs, będziemy mogli zobaczyć zarówno te znane, jak i mniej znane atrakcje rejonu – podróż umożliwi wykonanie wielu pięknych fotografii, które staną się dla nas pamiątką na długie lata. Jeżeli zdecydujemy się na rejs po Grecji, musimy wziąć pod uwagę to, że oprócz ceny jachtu konieczne jest opłacenie dodatkowych kosztów.

rejsy po GrecjiKażdy członek załogi oprócz skippera zobowiązany jest do złożenia składki burtowej. To pieniądze, które są wykorzystywane na opłaty portowe, paliwo, sprzątanie jachtu oraz wyżywienie. Ponadto osoba decydująca się na rejs, musi wykupić obowiązkowe ubezpieczenie od kosztów leczenia oraz następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeżeli zależy nam na szczególnych warunkach na jachcie – na przykład na kajucie z osobną toaletą, wówczas również musimy ponieść dodatkowe koszty. Poza tym uwzględnić należy kaucję zwrotną. Rejsy rekreacyjne obejmują zazwyczaj około 10 portów. Zazwyczaj podróż odbywa się w obie strony, jednak nierzadko można spotkać się z ofertami proponującymi rejs tylko w jedną stronę – wówczas na przykład zaczynamy w Santorini, a kończymy podróż w Atenach. Takie rejsy obejmują wtedy zwykle 6 portów.

Musimy mieć na uwadze to, że warunki pogodowe mogą spowodować zmiany w przygotowanej trasie rejsu – zależy to zawsze od decyzji skippera, który jest najważniejszą z załogi osobą na jachcie. Najczęściej proponowane rejsy trwają 10 czy 11 dni. Jeżeli chcemy wybrać się w naprawdę spokojny rejs razem z dziećmi – warto wtedy wybrać Chorwację. Wówczas skipper dostosowuje trasę do wymagań najmłodszych: w ten sposób nie będą miały one czasu na nudę.

Komentarze są wyłączone.