Czym urzeka toruńska starówka?

Czym urzeka toruńska starówka?

Bardzo często zdarza się tak, że osoby długo zamieszkujące dane miasto nie dostrzegają wielu pięknych rzeczy, które widoczne są dla turysty. Przyjezdni mają szeroko otwarte oczy i zwracają uwagę na bardzo wiele rzeczy. Zachwycają się każdym, nawet najdrobniejszym elementem architektonicznym.

Ciekawe miejsca na starówce Torunia

starówka ToruniaDla mieszkańca nie jest to nic niezwykłego – przechodził bowiem koło takich obiektów tysiące razy, często jednak nie dostrzegając prawdziwego piękna. Obiektem, który przeważnie najbardziej urzeka jest starówka. Ścisłe centrum miasta, malownicze stare kamieniczki oraz ciasne uliczki pokazują prawdziwy klimat miasta. Tym bardziej cieszy, kiedy można w takim miejscu zamówić kawę i spokojnie delektować się jej smakiem. Jednym z najpiękniejszych miejsce w Polsce jest piękna starówka w Toruniu. Liczba osób, która odwiedza to miasto z roku na rok stale rośnie. Czym urzeka toruńska starówka? Przede wszystkim mnóstwem atrakcji jakie kryje. Na początku jednej z ulic można dostrzec pomnik smoka toruńskiego. Widziany był on przez mieszkańców a opis z jego spotkania zapisany w archiwach. Legenda ta przetrwała do dziś, postanowiono więc upamiętnić ten niezwykły moment.

starówka ToruniaWszyscy znają smoka wawelskiego, który w Krakowie jest nie lada atrakcją, mało kto wie, że Toruń również może się takim pochwalić. Toruńska starówka urzeka także starymi, odrestaurowanymi kamieniczkami, które znajdują się zarówno wzdłuż głównej ulicy jak i w tych bocznych. Niektóre kiedyś były pałacami bądź domami naprawdę bogatych i wpływowych ludzi. Dzisiaj są one albo własnością prywatną bądź znajdują się w nich restauracje czy knajpy. Jednak równie często znajdują się w nich muzea czy wystawy. Dzięki temu utrzymuje się prawdziwie niezwykły klimat tych pomieszczeń, ponieważ człowiek ma wrażenie, że historię może poczuć na własnej skórze a nawet ją dotknąć. Starówka urzeka także faktem, że prawie nigdy nie śpi. Ruch jest niemal całą dobę. Miasto tętni życiem, ponieważ znajduje się w nim jeden z większych uniwersytetów. Duża ilość studentów, która napływa do miasta sprawia, że nie można się nudzić. Zawsze zapełnione są knajpki, restauracje oraz ławeczki na starówce. Warto wspomnieć, że w Toruniu znajduje się rynek staromiejski oraz nowomiejski.

Oba warto dokładnie zwiedzić, ponieważ na niektórych kamienicach oraz ich oknach znajdują się dawni mieszkańcy miasta, którzy zajmują się prostymi pracami – takimi jak w średniowieczu. Starówka urzeka także tym, że miesza się na niej stare z nowym. Następująca zmiana pokoleniowa jest połączeniem niezwykle udanym.

Komentarze są wyłączone.