Dlaczego warto pojechać w Bieszczady?

Dlaczego warto pojechać w Bieszczady?

Każdy zna powiedzenie o tym, że czasem się chce rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady. Te piękne góry są synonimem miejsca spokojnego, cichego, idealnego na odpoczynek z dala od zgiełku wielkiego miasta. Tam czas płynie wolniej, a czyste górskie powietrze i piękne krajobrazy zachęcają do relaksu. Kiedy, gdzie i dlaczego warto wyjechać w Bieszczady?

Polecane noclegi w Bieszczadach

tanie noclegiJak znaleźć tam dobry nocleg? Na pewno jest to idealne miejsce do wypoczynku dla osób zestresowanych, zapracowanych, działających w korporacjach, w których często zostają po godzinach pracy. Cisza i spokój sprawiają, że można tam dobrze wypocząć, wyspać się, odciąć od komputera i telefonów. Jeśli wynajmie się domek to w ogóle ma się zapewnioną pełną prywatność i idealne warunki do relaksu. Nie trzeba martwić się hałasem sąsiadów, czy tłokiem na parkingu. Bieszczady to też dobry rejon dla rodzin z dziećmi. Maluchy będą miały dużo przestrzeni do biegania i wspinania się. Stoki są zarówno łagodne, jak i strome, więc można wybrać taki, który będzie odpowiedni dla dzieci. Poza tym rodzice docenią brak tłoku, obecnego np. w Zakopanem, gdzie trzeba się przeciskać między turystami by dotrzeć do jakiejś atrakcji. To przekłada się też na niższe ceny noclegów, posiłków, czy karnetów na stok. Bardzo tanie noclegi w Bieszczadach można znaleźć bez problemu.

tanie noclegiTo pasmo górskie zostanie docenione również przez amatorów wspinaczek. Nie ma nic gorszego dla wspinacza niż czekanie w kolejce do wejścia na górę, czy na przejazd wyciągiem krzesełkowym. Bieszczady są mniej popularne niż Tatry, w związku z czym jest tam zawsze mniej turystów. Nie trzeba zrywać się wczesnym rankiem by ominąć tłumy turystów, nie trzeba się też bać że wszystkie restauracje i gospody będą zatłoczone i po drodze nie będzie można wstąpić na ciepły posiłek. Bieszczady z pewnością zachwycą też fotografów. Niespotykane nigdzie indziej gatunki roślin i zwierząt, widok z wysokich szczytów zasługują na uwagę i utrwalenie na fotografii. Zdjęcia będą pięknie wyglądać zarówno latem, kiedy przyroda się zazielenia, jak i zimą, kiedy góry pokrywa gruba warstwa pokrywy śnieżnej i cały krajobraz utrzymany jest w odcieniach bieli. Bieszczady to przepiękny obszar górski, który zachwyci każdego.

Jest to dobre miejsce do wypoczynku dla samotników, rodzic z dziećmi, czy amatorów wspinaczki górskiej. Można tam tanio zanocować w domkach, jak i w hotelach, zjeść dobre góralskie jedzenie, jak również podziwiać malownicze krajobrazy. Na pewno każdy powinien choć raz udać się w Bieszczady.

Komentarze są wyłączone.