Dobre miejsca noclegowe – apartamenty, hotele i inne

Dobre miejsca noclegowe – apartamenty, hotele i inne

Planując urlop każdy zwraca dużą uwagę na wybór odpowiedniego miejsca noclegowego. Spanie na niewygodnym łóżku, długi dojazd do atrakcji turystycznych, czy też brak sklepu i restauracji w pobliżu sprawi, że wakacyjny wyjazd zamiast przyjemnością stanie się udręką. Mimo iż w pokoju spędza się niewiele czasu to wybierając niesprawdzone miejsce na nocleg można wiele stracić. Nie trzeba jednak decydować się na nocleg w hotelu.

Apartamenty na wynajem

apartamentyTo właśnie takie obiekty noclegowe są najczęściej poszukiwane. Hotele prezentują różne standardy. Ten z dwoma gwiazdkami będzie oferował bardzo niskie ceny, jednak pobyt tam nie będzie przyjemnością. Z drugiej strony nocleg w pięciogwiazdkowym hotelu, eleganckim i luksusowym, będzie bardzo komfortowy, choć nietani. Hotel jest podobny do hosteli, czy ośrodków wypoczynkowych, ale oferuje wyższy standard. W hotelach często znajdują się restauracje, sale konferencyjne, czy sekcje spa, które dodatkowo uprzyjemnią pobyt. Wadą hotelu jest fakt, iż za ścianą możemy trafić na hałaśliwych sąsiadów, w restauracji szczególnie rano będzie panował tłok, więc nie zawsze jest to opcja komfortowa. Jeśli jednak naszym kierunkiem wakacyjnym jest Jelenia Góra – apartamenty na wynajem będą dobrą alternatywą. Nieruchomości wynajmowane przez osoby prywatne zwykle są atrakcyjnie zlokalizowane w centrach miast. Gwarantują zatem dobry dojazd do atrakcji turystycznych.

apartamentyPonadto, turyści mają cały apartament dla siebie. Warto zaznaczyć, że kwatery prywatne często są o wiele tańsze niż nocleg w hotelu. To za sprawą tego, że nie trzeba utrzymywać dużego obiektu, ani zatrudniać recepcjonistów, sprzątaczek, czy boyów hotelowych. Jeśli komuś zależy na bardzo tanim noclegu to może nocować w bursach studenckich (pustych w okresie wakacji), schroniskach młodzieżowych i turystycznych, jak również w motelach. Takie miejsca oferują pokoje z podstawowym wyposażeniem i to nie najwyższej jakości. Znajdzie się tam łóżko albo rozkładana kanapa, mała szafa, aneks kuchenny i mała toaleta, zwykle z kabiną prysznicową, opcjonalnie wanną z zasłonką. Nie będzie to pokój wygodny i komfortowy, ale będzie dostępny na każdą kieszeń.

Warto rozważyć także inne opcje noclegowe, poza budynkami. Spanie pod namiotem może być świetną przygodą, podobnie jak podróż camperem. Popularne stają się też gospodarstwa agroturystyczne. Takie alternatywy są dobre dla osób, które dużo wędrują/jeżdżą autem i zatrzymują się na jeden nocleg w danym miejscu. Agroturystyka jest za to dobra dla osób lubiących bliskość natury.

Komentarze są wyłączone.