Domki w górach – wynajem

Domki w górach – wynajem

Nie ma co ukrywać, że na wyjazd w góry decyduje się spora część osób, która rozpoczyna urlop. Wyjazd zimą czy latem? Zdania są podzielone, jest dużo zwolenników wyjazdów o jednej, jak i drugiej porze roku.

Co warto wziąć ze sobą na wyjazd w góry?

domek w górach

Zanim się ruszy w góry, trzeba się do tego odpowiednio przygotować – jak wiadomo, ten rejon jest bardzo wymagający, jeśli chodzi o wędrówki, więc zapakowanie plecaka w niezbędne rzeczy powinno być priorytetem dla każdego. Pakowanie się na zimowy wypad, różni się trochę od tego letniego. Wyjazd zimą – od czego zacząć planowanie podróży? Oczywiście od poszukiwania idealnego noclegu, więc domek w górach wynajem to podstawa. Należy z odpowiednim wyprzedzeniem dokonać rezerwacji, ponieważ w sezonie może być ciężko znaleźć wolne miejsce. Domek zabukowany? Czas na pakowanie. Dla jednych jest to najprzyjemniejszy moment, ponieważ odczuwa się ekscytację przed zbliżającym się wyjazdem. Dla innych jednak jest to udręka, ponieważ pamiętanie o zapakowaniu wszystkich niezbędnych rzeczy bywa stresujące. Warto stworzyć listę, która ułatwi sprawę. Co będzie niezbędne na zimowy wyjazd w góry? Przedmioty nawigacyjne, może to być GPS (zabrać dodatkowe baterie), mapa lub kompas. Latarka (konieczne dodatkowe baterie) może okazać się niezbędna, ponieważ zimą ściemnia się bardzo szybko i można źle oszacować czas, w jakim chciało się pokonać trasę, a schodzenie w ciemności ze szczytu może być bardzo niebezpieczne.

domek w górachUbrania – koniecznie zabrać coś przeciwdeszczowego i wiatrochronnego. Dodatkowo w plecaku warto mieć dodatkowe ciepłe ubrania. Na głowie powinna znaleźć się czapka termoizolacyjna. Rękawiczki, buty za kostkę, komin lub szal są również niezbędne. Prowiant – termos z ciepłym napojem, pożywienie, które dostarczy dużo energii. Góry są wymagające, więc traci się jej naprawdę sporo podczas wspinaczek. Apteczka będzie kolejnym punktem na liście, który nie może zostać pominięty. Jeśli przyjmuje się jakiekolwiek leki, należy je od razu wrzucić do apteczki, żeby mieć je zawsze przy sobie. Zimą również można się opalić, dlatego kremy z filtrem są jak najbardziej wskazane. Zapałki, scyzoryk wielofunkcyjny, kawałek sznurka, race i papier (ułatwi rozpalenie ogniska w razie potrzeby) – o tym bardzo często się zapomina, a są to bardzo przydatne rzeczy, jeśli zdarzy się coś nieoczekiwanego. Warto mieć przy sobie dokumenty osobiste lub ich kopię, karteczkę z grupą krwi, jaką się posiada i informacja o chorobach, jeśli takie występują.

Gór nie można lekceważyć, trzeba mieć do nich respekt. Są piękne, jednak potrafią być równie niebezpieczne. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie się na wędrówki po nich. Plecak, w którym znajdzie się wszystko to, co niezbędne może nawet uratować życie. Dlatego podczas pakowania go, należy kilka razy sprawdzić jego zawartość.

Komentarze są wyłączone.