Domowe boisko piłkarskie dla dziecka

Domowe boisko piłkarskie dla dziecka

Wielu małych chłopców marzy o tym, by w przyszłości zostać znanym piłkarzem. Lubią oglądać mecze piłkarskie w telewizji, kolekcjonują naklejki ze sportowcami, śledzą wyniki meczów. Jednak to nie to samo co prawdziwa gra w piłkę.

Dlaczego bramki do piłki nożnej powinny być lekkie?

bramki do piłki nożnej dla dzieciNiestety, nie w każdej miejscowości znajduje się miejsce do gry. Orliki nie są tanie w budowie, stadiony nie są dostępne dla każdego, więc w piłkę można grać tylko podczas zajęć z wychowania fizycznego. Wiele dzieci daje sobie spokój i grają tylko jak mogą. Jednak rodzic, który zauważy, że jego pociecha bardzo interesuje się sportem powinien dopingować go w osiąganiu celów. W warunkach domowych, a raczej ogrodowych da się stworzyć małe boisko dla dzieci. Nie będzie ono pełnowymiarowe, ale zawsze stworzy jakieś szanse na grę, choćby by poćwiczyć same strzały do bramki oraz obronę. Co nam będzie do tego potrzebne? Na pewno lekkie bramki do piłki nożnej dla dzieci to podstawa. Najlepsze będą takie składane, które na okres jesienno-zimowy można złożyć i schować do garażu czy na strych. Taka bramka wbrew pozorom nie jest niestabilna, bo wszystko zależy od mocowania i od ramy.

lekkie bramki do piłki nożnej dla dzieciTo, że coś jest składane, a nie montowane na stałe o niczym nie świadczy. Dla mniejszych dzieci można wybrać bramki dmuchane, czy wykonane z tworzywa sztucznego. Nie są one tak trwałe i stabilne, ale dziecko nie zrobi sobie krzywdy jeśli na nią wpadnie. Poza bramką oczywiście trzeba kupić piłkę. Tutaj również mamy do wyboru różne rodzaje. Piłka profesjonalna będzie nieco droższa, choć na początek wystarczy zwykła. Dobrze jest wybrać taką z pompką w zestawie. Tutaj także dla maluchów można wybrać piłki dmuchane, które są dużo lżejsze i nie turlają się dobrze po ziemi, jak zwykłe, ale można je także odbijać, grać w siatkówkę, czy w dwa ognie. Do domowego boiska piłkarskiego niezbędna jest również zadbana murawa. Trawa w ogródku musi być krótko ścinana, by nie utrudniała poruszania się. Teren musi być także równy, by podczas deszczu nie tworzyły się zagłębienia z kałużami, ani błoto. W okolicach miejsca przeznaczonego na boisko nie powinno się też stawiać elementów małej architektury ogrodowej, takiej jak altanki i ławki, jak również sadzić drze i krzewów, które utrudniałyby poruszanie się po boisku.

Jak widać, stworzenie małego, domowego boiska do piłki nożnej nie jest zadaniem trudnym i każdy rodzic sobie z tym poradzi. Wystarczy kupić lekkie bramki do piłki nożnej dla dzieci, dobrą piłkę oraz zadbać o teren wokół domu i gotowe. Maluchy mogą cieszyć się własnym boiskiem piłkarskim.

Komentarze są wyłączone.