Jak wybrać dobry rejs rodzinny?

Jak wybrać dobry rejs rodzinny?

Rejsy rodzinne to popularna forma spędzania urlopu. Na rejsach zarówno dorośli, jak i ich pociechy mogą się dobrze bawić, poznawać nowe miejsca, czy brać udział w kursach i pokazach np. lokalnej kuchni. Rejsy organizowane są zarówno przez biura podróży, jak i przez firmy zajmujące się czarterowaniem jednostek pływających.

Rejs w dobrej cenie

rejs rodzinnyDzięki temu ofert jest naprawdę sporo i można znaleźć rejsy w nietypowych miejscach, jak i w bardzo dobrej cenie. Jak wybrać niepowtarzalny rejs rodzinny w Chorwacji lub innym kraju? Na pewno trzeba wiedzieć przez jakie miejscowości będzie przepływał jacht. Są rejsy wzdłuż linii brzegowej, rejsy po wyspach, czy rejs od jednej miejscowości do drugiej. Wszystko zależy od tego na czym nam najbardziej zależy. Druga rzecz to oczywiście wybór kraju. Nie chodzi tylko o to czy chcemy bardziej zwiedzić Chorwację, czy Włochy. Chodzi też o pogodę jaka tam panuje. Południowe kraje są słynne z tego, że sezon wypoczynkowy jest bardzo długi i nawet we wrześniu panują tam prawdziwe upały i świeci ostre słońce. Zatem w lipcu dla wielu osób może tam być po prostu zbyt gorąco, szczególnie dla małych dzieci. Z kolei długi sezon oznacza, że można na wyprawę ruszyć nawet w kwietniu czy we wrześniu. Wtedy można liczyć na niższe ceny niż za wyprawę w lipcu czy sierpniu, a do tego uniknie się smażenia na słońcu. Kolejna kwestia to atrakcje na rejsie.

rejs rodzinnyPoza samym podróżowaniem na ładnym jachcie mogą się pojawić takie atrakcje jak dmuchańce, zjeżdżalnie skierowane prosto do morza. Na podkładzie można też spotkać animatorów zabaw dla dzieci, czy animatorów czasu wolnego dla każdego. Wiadomo że podziwianie widoków może się z czasem znudzić, nie każdy chce też siedzieć tylko w kajucie i czytać książki czy oglądać filmy. Dlatego też animatorzy mogą przeprowadzać różne zabawy, konkursy, dzięki którym czas pomiędzy kolejnymi przystankami szybciej zleci. Na dobrym rejsie musi być też dobre jedzenie. Najlepiej jest wtedy kiedy na pokładzie można zjeść znane i lubiane potrawy polskie np. pomidorową czy schabowego, jak również potrawy kuchni lokalnej. Zawsze można postawić na szwedzki stół, tak by każdy mógł degustować to co lubi.

Reasumując, rejsy rodzinne mogą być bardzo zróżnicowane pod względem tras, czasu trwania, czy atrakcji. Na szczęście szeroka oferta wakacyjna sprawia, że każdy z łatwością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i bliskich. Warto sprawdzać strony biur podróży regularnie, bo ofert first minut czy last minut często są o wiele bardziej atrakcyjne cenowo.

Zobacz więcej https://windy-way.com

Komentarze są wyłączone.