Jak wygląda hotel przyjazny rodzinie?

Jak wygląda hotel przyjazny rodzinie?

Zaplanowanie wakacji z dziećmi nie jest łatwym zadaniem. Wiele mniejszych hoteli posiada jedynie pokoje dwu lub trzyosobowe, nienadające się nawet dla rodziny z dwójką dzieci. W takim hotelu dzieci też nie mogą zostać same, trzeba je zabierać je wszystkie wycieczki, nawet te które je nie interesują.

Hotel przyjazny rodzinie z dobrym wyposażeniem

hotel przyjazny rodzinieDruga opcja to pozostanie w hotelu, mało to korzystne dla rodziców. Jednak nad morzem czy w górach znajdzie się na pewno przynajmniej jeden hotel przyjazny rodzinie. Jak on wygląda? Czym jego oferta różni się od zwykłej? Przede wszystkim pokoje są dopasowane do pomieszczenia większej grupy osób. W większości będą do apartamenty dla rodzin z jednym dzieckiem lub z dwójką, choć będą i większe. Starsze dzieci będą miały własne pokoiki, natomiast dla tych mniejszych można dostawić łóżeczko w pokoju dorosłych. Hotel dla dzieci będzie też miał wszystko w kuchni i łazience (blaty, umywalka, toalety, stół) będą niżej, tak by dzieci także mogły z nich korzystać. Przydają się też małe taboreciki czy nakładki na toaletę. Każdy maluch powinien mieć przygotowane wygodne łóżeczko, z miękką, antyalergiczną pościelą (dzieci mają wrażliwą skórę), jak i z lampką nocną, na wypadek gdyby bał się ciemności.

hotel przyjazny rodzinieKolejnym elementem hotelu przyjaznego dla dzieci będzie dopasowane do potrzeb dzieci menu. Dzieci często są niejadkami, a już na pewno nie docenią tak wyrafinowanych dań, jak jagnięcina, kaczka pieczona, czy purée warzywne. Porcje będą mniejsze niż dla dorosłych, jedzenie będzie smaczne i lekkostrawne, bez ekstrawagancji. Wiele restauracji oferuje także dania w stylu uśmiechniętych ziemniaczanych buziek, kanapek z dodatkami układanymi w zwierzątka czy innych, które są smaczne, ale przy tym kolorowe i będą podobały się maluchom. Trzecim aspektem hotelu przyjaznego dla dzieci jest organizowanie dzieciom czasu wolnego. Pensjonat może zapewniać opiekunkę dla dziecka, często budowane są place zabaw na świeżym powietrzu, lub też pokoje zabaw we wnętrzu. Dzięki temu dzieci mają miejsce do zabaw, a rodzice mogą je zostawić pod okien profesjonalnych animatorów czasu wolnego, którzy zapewnią im rozrywkę. Taka opcja bywa odpłatna (szczególnie opiekunka), jednak bywa bardzo pomocna, kiedy rodzice chcą wybrać się na dłuższą wycieczkę, czy choćby po zakupy bez zabierania malucha ze sobą.

Niektóre hotele posiadają także wydzielone strefy basenów i spa dla dzieci. Tam znajdą się płytkie brodziki, małe baseniki, zjeżdżalnie, czy oferowane są zabiegi relaksujące np. masaże dopasowane do potrzeb dziecka.

Komentarze są wyłączone.