Jak znaleźć fajne noclegi w Gdańsku?

Jak znaleźć fajne noclegi w Gdańsku?

Zanim wybierzemy się na urlop lub wycieczkę do jednego z najpiękniejszych nadmorskich miast, należy zadać sobie pytanie o nocleg. Kwestia znalezienia odpowiedniego obiektu nie będzie trudna czy czasochłonna, ponieważ Trójmiasto stoi na bardzo wysokim poziomie w sferze przyjmowania turystów z kraju i zagranicznych o każdej porze roku. Zwłaszcza Gdańsk należy do miast, które posiadają bogatą ofertę hotelową, a rodzajów miejsc do spania jest bardzo wiele – począwszy od tanich hosteli, a na luksusowych apartamentach kończąc.

Bogata oferta noclegów w Gdańsku

JHoteleśli chodzi o wybór obiektów noclegowych nad Motławą, to jednym z najbardziej komfortowych i uniwersalnych rozwiązań będzie hotel lub apartament na starówce. Po pierwsze dlatego, że jest tam wiele do zwiedzania. Klimat gdańskiej starówki nocą jest niepowtarzalny, a dookoła na pewno czeka na turystę wiele atrakcji, jak np. Jarmark Dominikański w sezonie czy koncerty zespołów muzycznych w staromiejskich klubach. Jeśli więc wybierzemy tę lokalizację, na pewno skorzystamy z oferty kulturalnej miasta. Co więcej, stamtąd jest też blisko do większości ważnych obiektów historycznych związanych z II Wojną Światową. Dłuższym spacerem dojdzie się praktycznie wszędzie, a dodatkowo jest tam dobry transport miejski w kierunku kąpielisk, np. tramwajem na plażę Jelitkowo. Dobrze jest też zapytać o fajne noclegi w Gdańsku znajomych lub internautów – nic nie pomaga tak, jak wysłuchanie czyichś wrażeń z ostatnich wakacji. Szczególnie warto także poczytać opinie o każdym z obiektów.

Wyposażenie pokoi hotelowychNiezastąpioną pomocą w poradzie może okazać się też punkt lokalnej informacji turystycznej – tych w Gdańsku nie brakuje. Dla fanów plażowania i morskiej bryzy na pewno najlepszą lokalizacją na nocleg będą Brzeźno, Przymorze i Jelitkowo. Dla fanów zwiedzania i miejskiego gotyku – starówka, a dla miłośników wydarzeń artystycznych, takich jak koncerty – Oliwa lub okolice Ergo Areny. Dobra lokalizacja to jednak nie najważniejsza kwestia, na jaką należy zwrócić uwagę, wybierając obiekt na spędzenie urlopu w Trójmieście. Bez względu na to, czy wylądujemy w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie – liczy się to, jakie udogodnienia oferują hotele. Atrakcji zarówno turystycznych, jak i przyrodniczych w tych okolicach nie brakuje praktycznie nigdzie, natomiast dobry standard apartamentu lub domku letniskowego może znacznie poprawić nam komfort urlopu.

Szukając odpowiedniego obiektu, warto sprawdzić, czy oferuje on parking dla samochodu, opiekę animatorów dla dzieci, wyżywienie, klimatyzację (jest to ważne zwłaszcza przy sezonowych upałach), basen, spa lub transport hotelowy. Większość z tych udogodnień jest już dla obiektów niepisanym standardem, więc warto upewnić się, że takie usługi otrzymamy w pakiecie już przy rezerwacji miejsc

Komentarze są wyłączone.