Kajakarstwo w okolicach Augustowa

Kajakarstwo w okolicach Augustowa

Miłośnicy aktywnego wypoczynku mają wiele możliwości łączenia wyjazdu z realizacją hobby. Często miejsca noclegowe oferują propozycje dopasowane do gustów takich klientów. Wiele takich możliwości stwarza rejon Suwalszczyzny. Zachwyca on odwiedzających bliskością natury.

Spływ kajakowy dla każdego

spływy kajakoweWśród dostępnych opcji jedną z popularniejszych jest splyw kajakowy Czarną Hańczą. Od kilkudziesięciu lat ta trasa przyciąga amatorów i profesjonalistów, którzy uwielbiają wiosłowanie. Wiele miejsc organizuje spływy, których długość jest uzależniona od możliwości uczestników. Z takiej okazji często korzystają grupy zorganizowane jak stowarzyszenia studenckie czy wycieczki szkolne. Zdarza się, że spływ kajakowy jest pomysłem na oryginalny wyjazd integracyjny w międzynarodowych korporacjach. Pomaga w integracji zespołu i zacieśnianiu więzi. Miłośnicy obcowania z naturą wykorzystają tę okazję do spania w namiocie. Ci, którzy są bardziej odważni mogą w lecie skorzystać z noclegów nawet pod gołym niebem. Natomiast osoby, które wolą skorzystać z noclegów w hotelu, również mają taką sposobność. Bardzo często wypożyczalnie sprzętów wodnych oferują usługi odwiezienia turystów np. z trasy na Rospudzie do pensjonatu mieszczącego się w Augustowie.

spływy kajakoweWarto także pamiętać o tym, że spływ kajakowy nie musi oznaczać wielu dni spędzonych na wiosłowaniu. Spływy zorganizowane mogą być krótsze np. jednodniowe czy nawet kilkugodzinne. Ucieszy to w szczególności osoby, które nie posiadają wystarczającej kondycji fizycznej na długie trasy. Atutem uprawiana tego sportu na Suwalszczyźnie jest także różnorodność tras. Dzięki temu nie zrazimy się do wiosłowania. Wśród sportów, które można z powodzeniem uprawiać na tym terenie jest także nordic walking. Jest to aktywność fizyczna, która jest polecana osobom w każdym wieku, niezależnie od stopnia kondycji. Suwalski Park Krajobrazowy będzie idealnym miejscem na długą, pieszą wycieczkę. Amatorzy bardziej wymagających sportów znajdą tu również coś dla siebie. W okolicach Suwałk czy Augustowa są regularnie organizowane liczne maratony sportowe. Stwarza to wiele możliwości, jeśli chodzi o wybór długości trasy. Warto regularnie odpoczywać od zgiełku i hałasu miasta.

Aktywny wypoczynek na łonie natury to najlepszy sposób na zapomnieniu o stresach związanych z pracą czy domem. Spływ kajakowy malowniczą Czarną Hańczą czy nordic walking pomogą w chwilowym oderwaniu się od codziennych trosk. Po takim wyjeździe urlopowym czy weekendowym, wrócimy do rzeczywistości odprężeni i dotlenieni.

Komentarze są wyłączone.