Na co zwrócić uwagę kupując plecak turystyczny dla dziecka?

Na co zwrócić uwagę kupując plecak turystyczny dla dziecka?

Piesze wędrówki w góry czy do lasów są świetną rozrywką dla całej rodziny, możliwością po obcowania z przyrodą i spędzenia wspólnie czasu. Oczywiście wybierając się na piesze wycieczki, każdy z podróżników powinien zabrać ze sobą plecak.

Cechy dobrego plecaka turystycznego

plecak turystycznyO ile wybór plecaka dla nas nie będzie problemem o tyle dla dziecka może być to już bardziej problemowe. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając plecak turystyczny dla dziecka? Przede wszystkim niezwykle ważny jest jego rozmiar. Za duży plecak będzie niewygodny, będzie posiadał zbyt szeroki rozstaw szelek co będzie skutkować ich zsuwaniem się z ramion. Poza tym będzie miał większą pakowność, która może zbytnio obciążyć młody kręgosłup co może skutkować jego złym ułożeniem, a to zaś wpływa na nieodpowiednie kształtowanie się postawy. Ponadto zbyt duże obciążenie spowoduje dyskomfort i ból w barkach i ramionach. Istotnym elementem budowy plecaka jest również wypełnienie jego tyłu miękkim materiałem typu gąbka, co pozwoli na idealne dopasowanie się do pleców, a także uniemożliwi wpijanie się ostrych elementów w plecy. Również dobrze by szelki posiadały gąbkę, a także były szerokie, by zapobiec wpijaniu się w ramiona przy obciążeniu. Wiadomo również, że w górach pogoda jest różna.

plecak turystycznyNawet w pozornie bezchmurny dzień, pogoda może się zmienić. By deszcz nas nie zaskoczył warto wybrać wodoodporne plecaki turystyczne dziecięce, dzięki którym zawartość nawet po sporej ulewie pozostanie sucha. Zdecydowanie niezbędnym elementem plecaków turystycznych jest również pasek biodrowy na klamrę z możliwością regulacji. Umożliwi to jeszcze lepsze ustabilizowanie torby na plecach. Niezwykle ważna jest także możliwość gospodarowania przestrzenią w plecaku. Powinien on posiadać wiele przegródek i bocznych zapinanych kieszeni, w których umieścić możemy drobne przedmioty jak telefon, chusteczki higieniczne. Dobrze by posiadał on również zewnętrzną, łatwo dostępną kieszeń na picie, z której można by było sięgnąć je bez konieczności ściągania plecaka. Niektóre plecaki posiadają specjalne systemy nawadniające, czyli specjalny zbiornik na napój ze słomką, która pozwala na picie w dowolnym momencie. Poza tym niektóre plecaki wyposażone są przegrodę wyszytą od wewnątrz materiałem termoizolacyjnym co pozwala na dłuższe zachowanie świeżości produktów spożywczych jak np. jogurty.

Zaletą plecaka turystycznego z pewnością będzie także sztywny stelaż umożliwiający jego postawienie. Dzięki temu nie będzie on przewracał się na ziemi podczas przerw, a także możliwość zamocowania do niego np. śpiwora czy namiotu.

Komentarze są wyłączone.