Najtańsza baza noclegowa nad Bałtykiem oraz atrakcje w Sarbinowie

Najtańsza baza noclegowa nad Bałtykiem oraz atrakcje w Sarbinowie

Sarbinowo należy do jednych z najpiękniejszych, i najspokojniejszych miejscowości nadmorskich, usytuowanych tuż przy wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Jest to wieś znajdująca się w gminie Mielno i oddalona od niego o siedem kilometrów. Ta letniskowa, jak i turystyczna miejscowość swoje walory zawdzięcza umiejscowieniu, jak i wielkości.

Domki letniskowe nad morzem – komfortowy wypoczynek

domki letniskoweBez wahania można stwierdzić , że Sarbinowo miasteczkiem bądź dość niewielką nadmorską miejscowością, graniczącą z Chłopami, jak i wcześniej wspomnianym Mielnem. Mielno stanowi znaczne przeciwieństwo Sarbinowa, ponieważ uznane jest przez wielu jako turystyczna, imprezowa miejscowość. Innym miasteczkiem sąsiadującym z Sarbinowem są Gaski. Te słyną natomiast z Latarni Morskiej umiejscowionej tuż przy wybrzeżu Słowińskim. W Sarbinowie można wypocząć zarówno będąc parą, domki letniskowesinglem, a także rodziną z dziećmi. Praktycznie wszystkie ośrodki położone są nieopodal lasu, kilkaset bądź kilkadziesiąt metrów od plaży. Domki letniskowe przy plaży w Sarbinowie wyposażone są kompleksowo, we wszelkie niezbędne do wypoczynku nad morzem elementy. Domki posiadają najczęściej aneks kuchenny z całą zastawą, sztućcami oraz garnkami, jak i salon oraz sypialnię lub kilka sypialni.

Domków letniskowych jest bardzo wiele, różnią się niekiedy jedynie ceną za wynajem i wielkością. Usytuowanie domków przy plaży jest szczególnie wygodne dla rodziców przyjeżdżających na urlop z dziećmi. Chcąc zaczerpnąć rozrywki, wystarczy przespacerować się do centrum Sarbinowa, gdzie czekają na turystów takie atrakcje, jak deptak, bary, kawiarnie i restauracje, jak i wiele sklepów i sklepików oraz straganów z ciuchami, ozdobami, pamiątkami i wieloma innymi ciekawymi rzeczami, jakie kojarzą się nam z polskim morzem. Spokój z jakim kojarzona jest ta miejscowość, zawdzięcza przede wszystkim niskiej liczbie mieszkańców. Sarbinowo zamieszkuje niecałe tysiąc osób, jest to tyle, ile liczy zespół szkół w dużym mieście. Innymi atrakcjami, na jakie liczyć można w Sarbinowie są szklaki rowerowe oraz piesze, dzięki którym można podziwiać i zwiedzać tę miejscowość, jak i pobliskie wsie i miasta, a także plaża i zabytki.

Sarbinowo znane jest z kościoła neogotyckiego, wyposażonego w cudowne witraże. Kościół zbudowany został w dziewiętnastym wieku jako świątynia ewangelicka. Z oryginalnych zasobów kościoła zachowała się jedynie chrzcielnica neogotycka, jak i trzy dzwony odlane w latach trzydziestych dwudziestego wieku. Oprócz kościoła istnieje również zabytkowa chałupa z roku tysiąc osiemset czwartego roku.

Komentarze są wyłączone.