Odblaski rowerowe chroniące życie

Odblaski rowerowe chroniące życie

Każdego roku współczynnik wypadków wzrasta. Częstymi ofiarami są dzieci, jak i osoby które szły poboczem drogi. Rowerzyści, także są osobami poszkodowanymi w wypadku. Wiele wypadków kończy się drobnymi obrażeniami, złamaniem kończyn, pobytem w szpitalu, a nawet śmiercią poszkodowanego.

Odblaski rowerowe są niedrogie

odblaski roweroweZapobiec temu można poprzez odpowiedni ubiór. Zimą, gdy wieczory nadchodzą znacznie wcześniej powinniśmy ubrać jasną kurtkę lub inną część ubioru, która będzie wyróżniać się pośród mroku. Dla dzieci odpowiednie będą odblaskowe opaski, a także warto przy zakupie tornistra pamiętać o tym, iż on także może zawierać elementy odbłyskowe. Idąc nocą wzdłuż często uczęszczanej drogi warto założyć coś odblaskowego, ponieważ takie elementy odbijające światło na spodniach, nadgarstku lub bluzie mogą uratować życie. Pozwoli to kierowcy dostrzec taką osobę znacznie szybciej, niż gdyby była ubrana w ciemną odzież i nie posiała odblasków. Rowerzyści zainwestować powinni w niedrogie, a jakże przydatne odblaski rowerowe. Światła nadjeżdżającego z dala pojazdu odbłyskiwać będę się w kołach lub tyle bądź przodzie roweru. Sam rowerzysta oprócz odblasków na rowerze powinien być ubrany tak samo jak osoba piesza, poruszająca się na przykład poboczem. Odblaski są łatwo dostępne, zakupić je można we wszelkich sklepach sportowych, wielobranżowych, a także pozyskać można je na pobliskim komisariacie policji.

odblaski roweroweFunkcjonariusze policji zajmujący się ochroną bezpieczeństwa obywateli z pewnością wydadzą taki przedmiot. Dla rowerzystów idealnym pomysłem będą podłużne odblaski na szprychy lub paski led. Taki rodzaj oświetlenia rowerowego nie dość, że pełni funkcję bezpieczeństwa, to jest niezwykle efektowny i z pewnością przyciągnie wzrok nie tyko kierowców, lecz także przechodniów. W odblaski wyposażyć można również swojego pupila, którego wyprowadzamy na smyczy. Pies podczas spaceru także powinien być widoczny, w szczególności, gdy puszczamy go wolno. Taki elementem może być obroża lub zawieszka do niej, a także uprząż lub puszorek dla mniejszych psów. Firmy specjalizujące się w produkcji odblaskowych przedmiotów w swoich zasobach posiadają również równego rodzaju gadżety. Te z kolei nie muszą zapewniać widoczności oraz bezpieczeństwa, lecz są po prostu efektowne. Takim przedmiotem są na przykład kubki oraz długopisy, a także bawełniane torby.

Jednak torba z odblaskowym elementem albo napisem noszona na ramieniu nie jest jedynie ozdobą, może pełnić również funkcję ochronną. Wszelkie wcześniej wymienione przedmioty odblaskowe są tanie i dostępne, dlatego każdy powinien posiadać chociaż jeden z nich.

Komentarze są wyłączone.