Odpoczynek nad morzem — rehabilitacja i przyjemność w jednym

Odpoczynek nad morzem — rehabilitacja i przyjemność w jednym

Wyjazd nad morze to dobry sposób na spędzenie urlopu oraz podreperowanie zdrowia. Zmiana klimatu i czyste powietrze z jodem to recepta na poprawę odporności dla maluchów jak i seniorów. Miłośnicy tych klimatów uwielbiają spacery po plaży, lasach, wydmach i nadmorskich miasteczkach.

Skuteczna rehabilitacja nad morzem

rehabilitacja nad morzem Szum fal, bezmiar wody i spokojny łagodny klimat tego miejsca pozwalają na maksymalny odpoczynek i wyciszenie — dlatego polecany jest on również dla osób, którzy przyjeżdżają tu na rehabilitację. Osoby chore, lub cierpiące na dolegliwości związane z reumatyzmem, osteoporozą czy innymi podobnymi chorobami nie powinny zwlekać. Rehabilitacja nad Morzem Bałtyckim przynosi skuteczne efekty. Nasza skóra świetnie chłonie morską wodę, a wraz z nią cenne mikroelementy. Mają one właściwości oczyszczające, dotleniają organizm, nawilżają skórę i poprawiają jej elastyczność. Warto też chodzić bosymi stopami po piasku — w ten sposób fundujemy sobie peeling stóp, poprawiamy ukrwienie, hartujemy organizm i relaksujemy się. Lecznicze właściwości klimatu nadmorskiego są naprawdę niezwykłe — promienie słoneczne znieczulają, rozluźniają skurcze, a w efekcie ułatwiają poruszanie. Skąd taki wysyp seniorów nam morzem? To właśnie tu najlepiej im się odpoczywa. Dlatego jeśli chodzi o rehabilitacje, sporo osób jak i lekarzy poleca bałtycki nadmorski klimat. Pobyt nad morzem można też określić swojego rodzaju psychoterapią — pozwala wyregulować oddech, rozluźnić mięśnie, a nawet pomaga leczyć bezsenność.

rehabilitacja nad morzem Oczywiście nadmorskie klimaty nie pomogą na wszystko, dlatego warto skorzystać również z zabiegów rehabilitacyjnych. Jaką lokalizację nad morzem wybrać? Oczywiście by cieszyć się przyjemnym odpoczynkiem, połączonym z zajęciami ruchowymi poprawiającymi skutecznie stan zdrowia, warto wybrać się do nadmorskich miejscowości takich jak: Ustka, Gdańsk, Kołobrzeg i wiele innych. Przeprowadzane są tam różne rodzaje rehabilitacji: chorób zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa, neurologicznych, pourazowych oraz wad postawy i to zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych. Tak spędzony pobyt da nam nie tylko wiele radości, ale przede wszystkim wpłynie odczuwalnie na poprawę naszego zdrowia. Pobyty nad morzem to nie tylko plaża i wylegiwanie się w słońcu. To również miejsce dla ludzi i dzieci, którzy zmagają się z różnymi dolegliwościami.

Skuteczne rehabilitacje, połączone ze spacerami po plaży, czy też zwiedzaniem miasta sprawą, że to będzie czas spędzony z radością i wielką ochotą, aż żal będzie wracać. Warto również, aby taki pobyt trwał minimum 14 dni. Jeśli na taki pobyt rehabilitacyjny wysyła nas lekarz, warto sprawdzić dostępne dofinansowania do wyjazdu.

Komentarze są wyłączone.