Odzież na każdy wyjazd – o czym pamiętać?

Odzież na każdy wyjazd – o czym pamiętać?

Niezależnie od tego, czy chodzi o wakacje w górach, spacery nad morzem, czy też ekstremalny survival, do odwiedzenia każdego z tych miejsc konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiedni ubiór. W innym przypadku kiepskie przygotowanie mogłoby doprowadzić do braku komfortu i każda aktywność okazałaby się rozczarowująca. Jeszcze inaczej sprawa może wyglądać, gdy wybór miejsca wypoczynku jest dość specyficzny. Przykładem może być udanie się do Egiptu czy krajów arabskich, w których nieobce są rozległe pustynie.

Jaki ubiór zabrać ze sobą na wyjazdy?

Wszystko należy oczywiście odpowiednio przemyśleć, ponieważ ubiór w góry będzie bardzo różny od tego, w który podróżujący zaopatrzy się w trakcie wyjazdu w tereny pustynne. Jeszcze inaczej sprawa wygląda w przypadku takich aktywności jak bushcraft albo survival. W tym przypadku niezbędna jest odzież taktyczna na wyjazd, charakteryzująca się między innymi swego rodzaju uniwersalnością. Losowym przykładem mogą być długie spodnie typu bojówko z dużą ilością kieszeni, posiadające dodatkowo opcję skrócenia nogawek, poprzez ich odpięcie zamkiem błyskawicznym. A jak sprawa wygląda w przypadku gór? Podstawą są nieprzemakalne i ciepłe ubrania, ponieważ w wyższych partiach panuje chłód. Ponadto, by zapewnić sobie bezpieczeństwo, na nogi należy ubrać wysokie i twarde obuwie chroniące i usztywniające kostki.

A kwestia pustyni? Oczywiście jeszcze inna! Pustynia wyróżnia się bardzo wysoką temperaturą i dużym zapyleniem ze względu na wszędobylski piasek. Ubranie musi być dość lekkie, na głowie powinien zostać założony kapelusz lub czapka. Ewentualnie na twarz często zakładana jest arafatka. Tutaj następuje pewnie paradoks, ponieważ noce są z kolei bardzo zimne, a więc trzeba ze sobą zabrać odzież na każdą okazję. A gdzie zaopatrzyć się w taki ubiór? Najlepszym celem okażą się sklepy militarne oraz specjalizujące się w survivalu. Właśnie tam dostępna jest najlepsza odzież taktyczna na wyjazd. Na ogół proponowane są jej rozmaite warianty – zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i samą konstrukcję.

Zaopatrzenie się w odpowiedni sprzęt na wyjazd to niekiedy nie lada wyzwanie. Musi ono cechować się wytrzymałością, ale również swego rodzaju uniwersalnością, oczywiście, jeśli to możliwe. Każde miejsce wymaga innej odzieży, bo przecież trudno ubrać się tak samo na wycieczkę w góry jak na wycieczkę mającą na celu zwiedzenie pustyni. Niewątpliwym atutem jest fakt, że obecnie są dostępne różne firmy i wszechstronne ubrania, a wszystko to jest zasługą nowych technologii oraz… zamków błyskawicznych.

Komentarze są wyłączone.