Rodzinny wypad na narty – jak zaplanować?

Rodzinny wypad na narty – jak zaplanować?

Zaplanowanie rodzinnego wyjazdu nie jest łatwą sprawą. Trzeba myśleć nie tylko o sobie, ale także o maluchach. Szczególnie osoby, które lubią aktywny wypoczynek muszą się sporo napracować, żeby jednocześnie być zadowolone z urlopu, ale też zrobić tak, by dzieciaki się nazbyt nie zmęczyły.

Zieleniec – miejsce na rodzinne wyjazdy na narty

nartyWypad nad morze nie będzie dobry dla rodziców, a długie wędrówki nie są dla dzieci. Czy jest jakaś dobra alternatywa dla tego? Z pewnością godne polecenia są wypady rodzinnie na narty w Zieleńcu, czyli pięknej miejscowości turystycznej. Wyjazd na narty to sposób na dobry aktywny wypoczynek, jednak nie musi to być sport wyczynowy. Wszystko zależy od tego, jakie zjazdy wybierzemy, jak długo będziemy na stoku, jak trudna będzie trasa. Na początek warto wybrać łagodne wzniesienia. Rodzice mogą samodzielnie uczyć dzieci jazdy an nartach, czy też zapisać je do szkółki narciarskiej oferującej naukę indywidualna, lub w grupie maluchów w podobnym wieku. Wtedy dzieci będą czuły się pewniej w grupie rówieśników, choć i spędzanie czasu z rodzicami będzie dla nich przyjemne. W trakcie nauki dzieci, rodzice mogą wybrać się na bardziej stromy stok, bardziej wymagającą trasę, a kiedy dzieci przejdą już kurs to wrócić do łagodniejszych wersji.

nartyWarto wybierać takie miejscowości, które mają dobre wyciągi narciarskie, którymi wjedziemy na same szczyty górskie. Dzięki temu maluchy nie zmęczą się wchodzeniem na górę, zanim jeszcze zjadą. Hotel także warto wybrać w pobliżu gór, czy tam gdzie będzie można daleko podjechać samochodem. To również ma wpływ na samopoczucie maluszków. Zaplanowanie górskiego wyjazdu rodzinnego powinno zakładać nie tylko naukę jazdy na nartach, ale także inne aktywności, które dzieci uwielbiają. Może to być lepienie bałwana, rzucanie się śnieżkami, zjeżdżanie na sankach, czy jazda na łyżwach. To urozmaica rodzinny wyjazd. W dodatku są to zabawy bezpłatne, więc nie wydamy więcej na wycieczce. Na wyjeździe z dziećmi warto zaplanować także dni na odpoczynek. Można wtedy pobawić się w domu, odwiedzić jakieś muzeum czy galerię, pójść do dobrej restauracji, czy przejść się na spokojny spacer połączony z podziwianiem malowniczych widoków i robieniem pamiątkowych zdjęć z wyprawy.

Na pewno rodzinny wypad w góry do Zieleńca jest ciekawą opcją zarówno dla rodziców mniejszych, jak i starszych dzieci. Dobrze zaplanowana rozrywka sprawi, że wszyscy będą się dobrze bawić, spędzą czas aktywnie, ale i dobrze odpoczną w przyjemnych okolicznościach przyrody. Narty w Zieleńcu to sprawdzona przez wielu opcja.

Komentarze są wyłączone.