Rowerem po Europie

Rowerem po Europie

Jazda rowerem jest dla wielu osób prawdziwą przyjemnością. To forma aktywnego wypoczynku, która pozwala na naprawdę miłe spędzenie wolnego czasu. Osoba, która „uzależniła się” od jazdy rowerem, często nawet swój urlop planuje w taki sposób, aby i na wakacjach móc trochę pojeździć.

Wycieczki rowerowe profesjonalnie przygotowane

wycieczki roweroweNa szczęście teraz nie musi zastanawiać się nad tym, czy warto nad morze brać własny rower, czy może lepiej ograniczyć bagaż. Biura turystyczne oferują bowiem nie tylko standardowe wycieczki, ale też wyprawy rowerowe. Jest to kilka dni spędzonych na rowerze, oczywiście z codziennymi noclegami w kolejnych, atrakcyjnych miejscowościach, które znalazły się na trasie. Najlepsze wycieczki rowerowe w Europie są zorganizowane w sposób całkowicie profesjonalny i pozwalają zwiedzić naprawdę piękne miejsca. Taka przykładowa trasa może rozpoczynać się w Polsce – w Gdańsku. Następnie uczestnicy wycieczki poruszają się w kierunku Kalingradu, litewskiej Kłajpedy aż do łotewskiej Rygi. To dziesięć dni, jednakże ile przez ten czas można zwiedzić! Trasa obejmuje 320 kilometrów na rowerze. Dziennie uczestnicy nie pokonują więcej niż 50 kilometrów, dlatego każdy powinien dać sobie radę z takim wyzwaniem.

wycieczki roweroweWybierając tę trasę, należy wziąć jednak pod uwagę to, że jednym z odwiedzanych miejsc jest Kalingrad. Aby móc się tam dostać, konieczne jest posiadanie wizy turystycznej. Każdy uczestnik powinien zadbać o to we własnym zakresie. Oczywiście wiąże się to z pewnymi kosztami. Sama wiza turystyczna to koszt około 160 złotych, do tego jednak należy dodać ubezpieczenie. Niezbędny jest również voucher turystyczny, jednak to zazwyczaj załatwiają organizatorzy dla swoich klientów, za darmo. Warto wiedzieć także, że podczas takiej wycieczki nie będzie polskiego przewodnika. W Kalingradzie na uczestników czekał będzie rosyjskojęzyczny przewodnik. Dobrze jest więc znać język lub też podczas zwiedzania korzystać z innych źródeł (na przykład internetowych), które pozwolą nam sporo dowiedzieć się o tym mieście. Ale oczywiście opisywana trasa to nie tylko Kalingrad, ale też wspomniana już Kłajpeda oraz Ryga. I tam na uczestników wyprawy rowerowej czeka wiele ciekawych miejsc oraz zabytków. Ponadto trasa obejmuje także przejazd promem, co dla wielu może być dodatkową atrakcją.

Jak widać, podczas takich najlepszych zorganizowanych wycieczek rowerowych naprawdę wiele się dzieje. Jest to idealna forma aktywnego wypoczynku dla osób, które chcą nieco pozwiedzać Europę. Z pewnością każdy uczestnik będzie zadowolony z takiej wyprawy.

Komentarze są wyłączone.