Spędzenie weekendu w województwie świętokrzyskim

Spędzenie weekendu w województwie świętokrzyskim

Polska jest krajem, który ma turystom bardzo wiele do zaoferowania. Wiele osób twierdzi, że jedynymi wartymi uwagi miejscami w tym kraju są morze, góry i Mazury, jednakże to bardzo błędne stwierdzenie.

Fascynujący weekend na wyżynach

weekendPrzede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, że są to miejsce na tyle popularne, że trudno byłoby ominąć tłum, kolejki, wysokie ceny i kicz, który próbują wcisnąć przechodniom lokalni sprzedawcy. Natomiast w innych zakątkach kraju można to wszystko ominąć, a zyskać znacznie więcej : miłą atmosferę, ciekawe miejsca do zwiedzania, interesującą ofertę i wiele innych atrakcji zarówno dla młodych, jak i dla starszych. Wybierając się na wakacyjny weekend całą rodziną, warto wcześniej zapoznać się z możliwościami, jakie oferują konkretne miejsca, z opiniami na forach internetowych i wówczas podjąć odpowiednia decyzję. Analizując tak zdobyte informacje można wysnuć przykładowy wniosek, że spędzenie kilku dni w województwie świętokrzyskim będzie świetną zabawą. Przede wszystkim jest to rozległy teren – bogaty w piękne krajobrazy. Jednym z najpiękniejszych miejsc, a przy tym bardzo atrakcyjnych pod względem turystycznym miejsc, jest zalew Chańcza. Powstał on poprzez zalanie części rzeki Czarnej i aktualnie piastuje pierwsze miejsce na liście największych zbiorników wodnych w tym województwie. Ponadto w świętokrzyskim można znaleźć ogromne hektary pól lawendowych, które szczególnie cieszą oczy podczas powolnych wędrówek wzdłuż drogi. Ten teren Polski cieszy się również fascynującą architekturą i licznymi miejscami kulturalnymi.

weekendJako przykład może posłużyć zamek królewski z początku XIV wieku w Szydłowie oraz późnobarokowy pałac „Harem Kasztelana” w Grabkach Dużych. W przypadku, gdyby chciało się przebywać bliżej kultury i poznać nieco historii to warto odwiedzić Muzeum Polskiej Motoryzacji XX wieku i oglądać najpiękniejsze modele Syrenek i Fiatów. Równie ciekawym miejscem okazuje się Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Można tam przenieść się do magicznej krainy dziecięcego świata i poddać się nieco beztroskiej zabawie. Jak widać weekend w świętokrzyskim może być pełen fascynujących, pięknych atrakcji – trzeba po prostu umieć znaleźć najpiękniejsze miejsca i prawidłowo zaplanować cały wyjazd, aby był zarówno interesujący, jak i dobrze zorganizowany.

Polska jest piękna i ma do zaoferowania naprawdę cudowne miejsca, wystarczy być otwartym na nowe miejsca i przestać upierać się przy starych, sprawdzonych opcjach, lecz wciąć poznawać coś nowego.

Komentarze są wyłączone.