Udane konferencje – jak zorganizować?

Udane konferencje – jak zorganizować?

Konferencja biznesowa to dobra opcja, żeby spotkać się z potencjalnymi klientami, inwestorami w celu omówienia dalszej współpracy, porozmawiać z ludźmi z branży. Na takiej konferencji można dobrze zaprezentować swoją działalność, podpisywać umowy, negocjować warunki współpracy. Jednak jest to możliwe tylko wtedy, kiedy konferencja będzie udana.

Konferencje i harmonogram prac

konferencje na mazurachJak ją przygotować? Czym charakteryzują się udane konferencje na Mazurach? Na pewno warto jest wcześniej mieć szczegółowy harmonogram prac i listę rzeczy do załatwienia. Dzięki temu zawsze mamy się do czego odnieść i wiemy, ile żeby jeszcze nam zostało. Na początek musimy wiedzieć jak długo będzie trwała konferencja, kogo chcemy na nią zaprosić, co musimy przygotować, jakie miejsce wybrać. Są konferencje trwające kilka godzin, jak również kilka dni. Spisanie listy osób zapraszanych jest ważne, bo należy do nich wysłać zaproszenia wcześniej, żeby mogli uwzględnić swój udział w kalendarzu. Zaproszenia powinny dotrzeć droga oficjalną do siedziby firmy, najlepiej w formie zaproszenia listownego. Od ilości osób zależy także to, gdzie będzie zorganizowana konferencja. Im więcej tym większe pomieszczenie jest potrzebne. Jeśli zapraszamy gości z daleka to należy im zapewnić nocleg.

konferencje na mazurachDlatego też dobrym miejscem na organizację konferencji jest hotel prezentujący przynajmniej średni poziom wyposażenia. Wtedy wszystko mamy na miejscu zapewnione. Jeśli jest to konferencja odnośnie negocjowania warunków współpracy to wystarczą nam stoliki i krzesła. Jeśli jednak chcemy zaprezentować produkty firmowe to warto jest zadbać o ich ekspozycję. Można użyć choćby przenośnych kartonowych ekspozytorów reklamowych, czy regałów udostępnionych przez hotelarzy, żeby każdy mógł zobaczyć co mamy do zaoferowania. Myśląc o konferencji biznesowej nie możemy zapomnieć o przygotowaniu jej planu. Trzeba ułożyć plan przemów i prezentacji, tak by każdy miał odpowiednio dużo czasu, żeby się zaprezentować. Zazwyczaj przemowa na konferencji trwa od pół godziny to półtorej godziny. Organizacja konferencji powinna także uwzględniać zaopatrzenie w sprzęt niezbędny do prezentacji, taki jak laptopy, mikrofony, głośniki, przenośne katedry, czy projektory multimedialne.

Na pewno wiedząc co, gdzie i na kiedy musimy przygotować sprawi, że konferencja przez nas organizowana będzie udana. Warto jest poświecić trochę czasu na szukanie dobrego miejsca i załatwienie wszystkich oficjalnych spraw, takich jak zaproszenia, żeby obyło się bez wpadek i nieprzyjemnych sytuacji.

Komentarze są wyłączone.