Wyjazd na obóz do Borów Tucholskich

Wyjazd na obóz do Borów Tucholskich

Wpasowanie się w gust nastolatka to niezwykle trudna sztuka. Dotyczy to wszystkich elementów życia, od garderoby aż po spędzanie czasu wolnego. Pod tym względem, zagospodarowanie trzynastolatkowi czy czternastolatce wakacji może być wyzwaniem. Jest to kilka miesięcy nieustającej laby, która nie musi oznaczać nudzenia się w domu czy przy komputerze.

Obóz w Borach Tucholskich idealny dla nastolatków

młodzieżowe obozy w Borach Tucholskich Dlatego warto wykupić dziecku wyjazd zorganizowany, w trakcie którego będzie mogło spędzić czas w kreatywny sposób. Jest wiele miejsc w Polsce, które są znane jako atrakcyjne lokalizacje kolonii. Jednym z nich jest region leżący na styku województwa kujawsko-pomorskiego z pomorskim. Nie bez powodu młodzieżowe obozy w Borach Tucholskich cieszą się tak dużą popularnością. Wielu rodziców ceni takie pobyty, bo dla dzieci mieszkających na stałe w mieście jest to czasami unikalna możliwość do kontaktu z naturą. Mają tutaj do dyspozycji wiele terenów zielonych, wśród których jest kilka jezior. To idealne miejsce do tego, żeby wykąpać się czy popływać kajakami. W okolicach Lniana jest także wiele lasów, w których znajdują się liczne pomniki przyrody.

młodzieżowe obozy w Borach TucholskichW trakcie spacerów młodzież zobaczy rozłożyste i stare drzewa takie jak cisy, graby czy lipy. Istotnym elementem przyjazdu jest także to, że w domkach dla obozowiczów nie ma dostępu do Internetu. Dzięki temu mogą oni w pełni skupić się na atrakcjach, jakie zostały dla nich przygotowane, bez zbędnych rozpraszaczy. Dzieci najczęściej korzystają z nauki jazdy konnej. Szkolą swoje umiejętności w trakcie jazdy na lonży czy w terenie. Dzieci w trakcie turnusu spędzają także czas na poznawaniu nowych koleżanek i kolegów. Wolny czas chętnie spędzają na świeżym powietrzu. Zdarza się, że wieczorem są organizowane ogniska, które są świetnym sposobem na zintegrowanie dzieci przy wspólnym pieczeniu ziemniaków czy kiełbasek. W trakcie całego pobytu będą miały zakwaterowanie w drewnianych domkach z łazienką. Mogą tam liczyć na komfortowe warunki, ponieważ wszystkie pomieszczenia wyglądają nowocześnie. Po całym dniu spędzonym na świeżym powietrzu wypoczną na wygodnych łóżkach i tapczanach. Wysłanie nastolatka na kolonie to świetny sposób na to, żeby dać mu możliwość wykazania się samodzielnością. Choć rozkład dnia jest ustalany z góry, dziecko samo musi zatroszczyć się o swoje potrzeby.

Dla nastolatków jest to także wyjątkowa okazja do nawiązania relacji z dzieciakami spoza szkoły czy miejscowości. Dzięki temu wracają z kolonii odmienieni, pełni różnorodnych wspomnień i z powiększonym gronem znajomych.

Komentarze są wyłączone.