Wyjście do restauracji z dzieckiem

Wyjście do restauracji z dzieckiem

Wiadomo, że planowanie wyjścia z dzieckiem znacząco różni się od planowania wyjścia z osobami dorosłymi. Nie chodzi tu tylko o wybór miejsca docelowego. Maluchy szybko się nudzą, stale trzeba je zabawiać, mają też dużo energii i często nie potrafią usiedzieć na miejscu dłużej niż kilka minut.

Restauracja i atrakcje dla dzieci

restauracja z placem zabawW związku z tym zabranie malucha na wycieczkę do muzeum, czy do teatru znacząco mija się z celem. Jednak rodzina musi razem spędzać czas, a nie zawsze są ku temu warunki. W domu może trwać remont, nie ma dużego stołu przy którym wszyscy by siedli, czy też po prostu chce się wyjść gdzieś na miasto, a nie tylko siedzieć w czterech ścianach. Gdzie zatem można pójść z dzieckiem, tak by zarówno dorośli, jak i maluchy były zadowolony? Dobrym kierunkiem będzie znana restauracja z placem zabaw w Krakowie. Plac zabaw zwykle znajduje się na zewnątrz lokalu. Malych może pohuśtać się na huśtawce, zjeżdżać na zjeżdżalni, czy też bawić się w piaskownicy. Polubią to zarówno maluchy w wieku przedszkolnym, jak i te nieco starsze, chodzące do zerówki czy pierwszej klasy podstawówki. Czasem miejsce zabaw jest też w samej restauracji. Tam maluchy mogą porysować, kolorować, czy zagrać w grę planszową. Dzięki temu dziecko w oczekiwaniu na posiłek może iść się pobawić, a nie musi siedzieć stale przy stole.

restauracja z placem zabawZmęczony maluch w spokoju też zje posiłek, bo zglodnieje podczas zabawy. Wiadomo, że z palcu zabaw można skorzystać przede wszystkim wtedy, kiedy jest ładna pogoda, więc trzeba sprawdzać czy zapowiadane jest słońce, czy też deszcz. Kolejna sprawa to menu. Dzieciaki są wybredne, poza tym nie powinny jeść niektórych rzeczy np. ryb z ośćmi, których nie potrafią wyjąć, czy mięsa z chrząstkami i kościami. Najlepsze będą proste dania. Z zup najlepszy będzie rosół z dorbnym makaronem czy lanymi kluskami, czy też pomidory krem z serową grzanką. Na drugie danie mogą być warzywne burgery, frytki, kotlet, czy klops w sosie. Co do deseru to wiadomo, ze żadne dziecko nie pogardzi lodami, jak również słodkim ciastem z waniliowym sosem czy bitą śmietaną. Tak skomponowany posiłek sprawi, że dziecko będzie zadowolone i najedzone. Zaplanowanie wyjścia do restauracji z dzieckiem jest nie lada wyzwaniem. Maluchy często sa marudne, zdenerwowane, nie mają ochoty na wyjście.

Dobrze jest zatem celować w restauracje mające zewnętrzny plac zabaw lub wewnętrzny kącik zabaw dla dzieci do którego pociecha może się udać przed posiłkiem. Także dobre menu, dobrane do potrzeb dziecka, przyczyni się do sukcesu rodzinnego wyjścia na obiad.

Komentarze są wyłączone.