Zakopane na rowerze – wycieczka dla dzieci

Zakopane na rowerze – wycieczka dla dzieci

Standardowe formy wypoczynku znudziły się już wielu osobom. Zwłaszcza dzieci po prostu nie lubią zwykłego spacerowania oraz zwiedzania. Oglądanie kolejnych kościołów, bazylik czy gotyckich lub barokowych budynków – to dla nich totalna nuda! Jednakże istnieje możliwość zorganizowania takich wakacji, które będą dla najmłodszych naprawdę ciekawe.

Zwiedzanie Zakopanego

wycieczki rowerowe w zakopanem dla dzieciDoskonale mogą sprawdzić się na przykład wycieczki rowerowe w Zakopanem dla dzieci. Zakopane większość osób zna jedynie z Krupówek, jednakże zupełnie innym doznaniem jest oglądanie malowniczych krajobrazów z perspektywy siodełka roweru! Dzieci będą mogły się o tym przekonać i to za niewielką kwotę, ponieważ ośrodki szkoleniowe enduro oferują tego typu dwudniową wycieczkę za raptem 200 złotych. Oczywiście w tej cenie nie ma noclegu ani wyżywienia. Jest to więc ciekawa opcja, jeżeli wybieramy się całą rodziną do Zakopanego. Dziecko, które zanudzi się z nami na pieszym szlaku turystycznym, może samodzielnie wziąć udział w takiej zorganizowanej wycieczce rowerowej. Będzie wówczas pod opieką doświadczonego wychowawcy i instruktora. Dzięki temu rodzice będą mieli pewność, że ich pociesze podczas dwóch dni wycieczki nie stanie się nic złego. Taka wycieczka rozpoczyna się o godzinie 14 i trwa do godziny 19. W tym czasie dzieci poznają podstawowe techniki jazdy enduro.

wycieczki rowerowe w zakopanem dla dzieciUczą się utrzymywać prawidłową postawę na rowerze oraz płynnie i sprawnie pokonywać przeszkody. Po wstępnym szkoleniu wyruszają na trasę. Na rowerze podjeżdżają w okolicę Białego. O 19 z powrotem znajdują się w miejscu startu, skąd mogą być odebrane przez rodziców. Następnego dnia należy stawić się na zbiórce już przed godziną 10 rano. Od razu uczestnicy ruszają na wycieczkę, która obejmuje aż 20 kilometrów! Jest to jednak dość prosta trasa, a przewyższenia nie przekraczają 500 metrów. Pokonanie całej trasy zajmuje 5 godzin. O godzinie 15 nasze dziecko powróci z wycieczki. Z pewnością będzie uśmiechnięte, chociaż zmęczone! Taka wycieczka po Zakopanem połączona ze szkoleniem enduro przynosi bowiem mnóstwo wrażeń. Z pewnością jednak dzieci nie będą tego żałować, bo podczas dwóch dni wycieczki ani razu nie mogły narzekać na nudę! Taka wycieczka to doskonały sposób na zapewnienie najmłodszym odrobiny emocji zamiast nudnego zwiedzania.

Wspomnienia będą towarzyszyły naszej pociesze długi czas i być może za rok dziecko będzie chciało ponownie wziąć udział w takiej profesjonalnie zorganizowanej wycieczce rowerowej po Zakopanem. Może zachęci do tego też swoich kolegów i koleżanki.

Komentarze są wyłączone.