Zakup roweru dla dzieci

Zakup roweru dla dzieci

Chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę jak ważna jest aktywność fizyczna u dzieci. Nie zawsze jednak łatwo je przekonać do uprawiania jakiegoś sporu. Jeżeli jednak dziecko nie jest typem sportowca, idealną aktywnością do której można zachęcić dziecko jest jazda na rowerze. Jest nie tylko bardzo zdrowa, ale również przyjemna. W dodatku istnieje wiele sposobów, które pozwolą ją uprzyjemnić.

Pierwszy rower dla dziecka

kross racer dla dzieciNa początku nauczenie dziecka jazdy na rowerze może wydawać się trudnym zadaniem, ponieważ może się trochę bać. Aby ułatwić mu trudne początki należy im pomóc. Na samym wstępie warto dziecko przyzwyczaić do samej jazdy, że za pomocą własnych nóg może wprawić w ruch jakieś urządzenie. Pierwszym rowerem z którym nasz podopieczny będzie miał do czynienia może być rowerek biegowy, który ułatwi dziecku naukę równowagi. Później, gdy już podrośnie i ukończy piąty rok życia warto rozważyć zakup roweru z dwoma kółkami, takiego jakim jeżdżą dorośli. Trzeba jednak pamiętać, że musi być dopasowany indywidualnie do malucha i być przede wszystkim bezpieczny. Aby mieć pewność, że rower będzie jak najlepszej jakości oraz będzie spełniał najważniejsze wymagania, warto wybrać rower firmy z ugruntowaną pozycją na rynku. Dobrym przykładem będzie Kross Racer dla dzieci. To znane i cenione modele dziecięcych rowerków, można wybrać zarówno wersję dziewczęcą, jak i chłopięcą.

kross racer dla dzieciKażdy model przeznaczony jest także dla innej grupy wiekowej oraz wzrostu małego rowerzysty. Wiele z nich posiada także odkręcone boczne kółka. Nowoczesne rowery dla dzieci wyposażone są także w gąbkowe elementy, które zabezpieczają dziecko przed upadkami. Bezpieczeństwo zwiększa również osłona łańcucha, ponieważ uniemożliwia wkręcenie się odzieży, co mogłoby doprowadzić do upadku. Przy wyborze roweru dziecięcego warto kierować się również rozmiarem ramy oraz kół. Dla najmłodszych dzieci dobrym wyborem będą rowery biegowe z kołami mającymi 10 lub 12 cali. Kiedy dziecko jest trochę starsze oraz wyrosło już z biegowych modeli, warto rozważyć zakup roweru z kołami 16 lub 20 calowymi. Ten pierwszy rozmiar będzie dobry dla pięciolatków, z kolei drugi u siedmiolatków. Starsze dzieci, które powoli stają się nastolatkami mogą już jeździć na prawie „dorosłych” rowerach, które mają koła 24 calowe.

Istnieje także opcja zakupu pojazdu, którego rozmiary są identyczne jak w przypadku tych zwykłych rowerów dla dorosłych. Różnica polega jedynie na rozmiarze ramy. Wybór roweru dla dziecka powinien być podyktowany przede wszystkim jego wiekiem i potrzebami. Innego roweru oczekuje siedmioletnia dziewczynka, innego zaś czternastoletni nastolatek.

Komentarze są wyłączone.