Zalety pensjonatów w górach

Zalety pensjonatów w górach

Dla jednych najtrudniejszym wyborem podczas planowania urlopu jest decyzja, gdzie go spędzić. Jedni wybiorą morze, jednak coraz częściej wiele z nas stawia na wypoczynek na południu Polski. Miłośnicy łagodnych górskich wycieczek powinni zainteresować się Górami Świętokrzyskimi.

Pensjonat i nocleg z wyżywieniem

pensjonat Gdy wybierzemy już cel naszej podróży kolejną decyzją, jaką należy podjąć, jest wybór miejsca na nocleg. Dwa główne fronty, między którymi wybieramy, to hotele i pensjonaty. Różnica między hotelem i pensjonatem jest wbrew pozorom znaczna. Żeby ośrodek mógł nazywać się pensjonatem, musi oferować swoim gościom co najmniej siedem pokoi. By móc nazwać go hotelem, musi on posiadać co najmniej dziesięć pokoi. Z tego względu pensjonaty są zazwyczaj bardziej kameralne i spokojniejsze. Rodziny wybierające się na wypoczynek z dziećmi, często wolą wybrać skromny pensjonat niż elegancki hotel. Wybierają je też częściej ci, którzy chcą w Górach Świętokrzyskich przede wszystkim zwiedzać – spacerować po nietrudnych szlakach czy wybierać się na wycieczki do Muzeów. Jednak pensjonaty docenią zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku, jak i ci lubujący się w leniwym odpoczynku. Jeśli zależy nam na poznaniu tradycji i kultury rejonu powinniśmy zaprzestać porównywania ofert eleganckich i nowoczesnych hoteli. Zazwyczaj pensjonat w Górach Świętokrzyskich oferuje całodniowe wyżywienie, w którego skład wchodzą domowe, regionalne potrawy.

pensjonat Często prowadzony jest przez tutejszych mieszkańców, którzy z pasją i zamiłowaniem mogą opowiedzieć nam o legendach i tajemnicach skrywanych przez góry. Hotele natomiast mają poważniejszy, bardziej wzniosły charakter – pasują bardziej do firmowych spotkań niż wypoczynku. Ze względu na swojską atmosferę w pensjonacie łatwiej o nawiązanie nowych przyjaźni niż w hotelu. Podróżując z dziećmi, będziemy mieć większe prawdopodobieństwo, że w tym samym ośrodku zatrzymają się również rodziny z maluchami. A Góry Świętokrzyskie są miejscem wyjątkowo przyjaznym dla dzieci – znajdziemy tu wiele szlaków, które zwłaszcza latem są wyjątkowo malownicze i łatwe do spacerowania. Przebywając w pensjonacie, przede wszystkim będziemy mieć bliski kontakt z tradycją i kulturą Gór Świętokrzyskich. Nie zapominajmy jednak o urokach centrum tego regionu – Kielcach.

Tutaj będziemy mogli zwiedzić Muzeum Narodowe mieszczące się w dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich. Atrakcji, zwłaszcza dla dzieci, dostarczy też Muzeum Zabawek i Zabawy, a nawet zwiedzanie kieleckiego UFO – czyli dworca PKS o nietypowym wyglądzie.

Komentarze są wyłączone.